Chleb obtaczany w jajku

Psychoplacki

Co to się dzieje! Co się dzieje!

Cała Polska z marszałka dziś się śmieje.

W końcu skręci ze śmiechu biednych ludzi

Jeśli ktoś tam na górze

Się nie obudzi.

A tymczasem nowy pomysł się wykluwa: 

W Polsce się nie jeździ. 

W Polsce się fruwa!

Samolot od zarania naszego kraju (nie mylić z zaoraniem; choć można), czyli od czasu nastania panującej partii, wpisuje się w historię jak godło. Od dawna zresztą pojawiają się sugestie, aby wymienić orła z herbu na samolot właśnie. Pomniki już są. Odpadłby dylemat korony, co raz na zawsze położyłoby kres jakimkolwiek pogłoskom na rzekome istnienie Polski przed erą obecnego rządu. Podobno była. Pogańska. Starożytna. Co ciekawe, z tamtego okresu również pojawiają się mgliste dane świadczące o związku spraw narodowych z samolotem. A więc też. 

Co mamy robić? 

Dobrze by było, gdybyśmy jako Naród pogodzili się wreszcie z przeznaczeniem i przyjęli do wiadomości fakt, że tak. Jest Samolot. A ten spektakularny emblemat nie jest tani. Raczej odwrotnie. Jest kosztowny w cholerę. Nie dość że dużo kosztuje sam w sobie, to jeszcze paliwo. PR. Hangarowanie. Pomniki z brązu. Gadżety. Apanaże komisji. Różne koszty. Duże koszty. 

Lekko nie będzie, choć wesoło. Coś za coś. Dlatego dziś w Psychoplackach proponujemy prosty przepis na kryzysowe sytuacje kulinarne. A takie będą na pewno, bo na samolot kasa potrzebna. Co dziś mamy? 

Chleb obtaczany w jajku. 

Rzecz niezbyt zawiła. Wystarczy chleb i jajko. I patelnia. I trochę oleju. Tak, tak, zawsze tak jest. Najpierw ci mówią, że łatwo, że tylko chleb i jajko, a potem zaczyna się wymienianie. I jeszcze to i tamto. W tym przypadku nie. Chleb i jajko. I patelnia. I trochę oleju. 

He, he, he. 

Chleb pokroić w kromki. Kromki zanurzyć w posolonym (i jeszcze sól!) jajku i bach na patelnię, moment z jednej, moment z drugiej i heja na talerz. I teraz, uwaga, potrzebne są:

  1. Ser żółty
  2. Keczup
  3. Powidła
  4. Może kawałek szynki?
  5. Albo łososia…
  6. I jeszcze młody imbir marynowany. 

Nie wiem, co to będzie.

PS. nemezis.me

Z.K.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s